img
img

Intel Ethernet Converged Network Adapter X520-SR2

449,90 € Ilman ALV
  • Varastostatus: Ei varastotuote
  • Toimitus alkaen: 8,50 €
  • Tuotenumero
  • 5010976313
  • Valm. tuotenro.
  • E10G42BFSRBLK

Lyhyt kuvaus

Valmistaja
Intel
Liitäntä
PCI Express
Koko tai muoto
Internal
Verkko-ominaisuudet
Gigabit Ethernet, Fibre Channel over Ethernet (FCoE), 10 Gigabit Ethernet
Tiedonsiirtonopeus
10000 Mbps
Low profile
Kyllä
Ethernet Controller
Intel X520
Porttien lukumäärä
2

Tärkeimmät ominaisuudet

  • SFP+ connectivity
  • Low-profile
  • Load balancing on multiple CPUs
  • ISCSI remote boot support
  • Fiber Channel over Ethernet (FCoE) support
  • Intel Direct Cache Access (DCA)
  • MSI-X support

 

  • Low latency interrupts
  • Header splits and replication in receive
  • IPsec offload
  • Virtual Machine Load Balancing (VLMB)
  • Watchdog timer

Tuotetiedot

Intel's family of adapter, the Intel' Ethernet Converged Network Adapter X520 with SFP+ connectivity, is the flexible and scalable Ethernet adapter for today's demanding data center environments. Data center networks are being pushed to their limits. The escalating deployments of servers with multi-core processors and demanding applications such as High Performance Computing (HPC), database clusters, and video-on-demand are driving the need for 10 Gbps connections. Customers require flexible and scalable I/O solutions to meet the rigorous requirements of running mission-critical applications in virtualized and unified storage environments.

Tekniset tiedot

Ylätunniste
Valmistaja Intel
Verkko ja kommunikointi
Verkko-ominaisuudet Gigabit Ethernet, Fibre Channel over Ethernet (FCoE), 10 Gigabit Ethernet
Tiedonsiirtonopeus 10000 Mbps
Ethernet Controller Intel X520
Liitettävyystekniikka Langallinen
Kuljetus asiapaperit TCP/IP, UDP/IP, IPSec, iSCSI
Verkko toiminnot Load balancing, VLAN support, Virtual Machine Device Queues (VMDq)
Yhteensopivuusstandardi IEEE 802.3, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1ae, IEEE 802.1as
Kaukohallintaprotokolla SNMP, RMON
Network & Communication
Networking / Remote Management Protocol SNMP, RMON, SNMP, RMON
Laajennus/Liitäntä
Liitin 2 x 10GBASE-SR - LC multi-mode x 2
Yleistä
Liitäntä(väylän) tyyppi PCI Express 2.0 x8
Verkkotyyppi Verkkoadapteri
Laitetyyppi Network adapter
Koko tai muoto Internal
Low profile Kyllä
Package Type Bulk (without box)
Verkko
Porttien lukumäärä 2
Kaapelointityyppi Ethernet 10GBase-SR