img
img
img
img

Intel Ethernet Converged Network Adapter X520-SR2

459,90 € Ilman ALV
  • Varastostatus: Ei varastotuote
  • Toimitus alkaen: 8,50 €
  • Tuotenumero
  • 5010393360
  • Valm. tuotenro.
  • E10G42BFSR

Lyhyt kuvaus

Valmistaja
Intel
Liitäntä(väylän) tyyppi
PCI Express 2.0 x8
Verkko-ominaisuudet
Gigabit Ethernet, Fibre Channel over Ethernet (FCoE), 10 Gigabit Ethernet
Porttien lukumäärä
2

Tärkeimmät ominaisuudet

  • SFP+ connectivity
  • Low-profile
  • Load balancing on multiple CPUs
  • ISCSI remote boot support
  • Fiber Channel over Ethernet (FCoE) support
  • Intel Direct Cache Access (DCA)
  • MSI-X support

 

  • Low latency interrupts
  • Header splits and replication in receive
  • IPsec offload
  • Virtual Machine Load Balancing (VLMB)
  • Watchdog timer

Tuotetiedot

The Intel Ethernet 10 Gigabit Converged Network Adapter X520-SR2 enables data center transformation by delivering a reliable, unified 10GbE short range fiber optic connection. Advanced platform scalability features include: Receive Side Coalescing, Intel Ethernet Flow Director, and support for PCI Express Gen2. Intel VT-c delivers industry-leading I/O virtualization capabilities, including support for Single Route I/O virtualization (SR-IOV) and Virtual Machine Device Queues (VMDq). The Intel Ethernet Converged Network Adapter X520 provides advanced unified networking capabilities, including support for iSCSI, NFS, and FCoE. The Intel Ethernet Converged Network Adapter X520 facilitates greater network infrastructure consolidation and is the best choice for I/O virtualization. Intel Ethernet - it just works!

Tekniset tiedot

Ylätunniste
Valmistaja Intel
Verkko ja kommunikointi
Verkko-ominaisuudet Gigabit Ethernet, Fibre Channel over Ethernet (FCoE), 10 Gigabit Ethernet
Liitettävyystekniikka Langallinen
Kuljetus asiapaperit TCP/IP, UDP/IP, IPSec, iSCSI
Tiedonsiirtonopeus 10000 Mbps
Verkko toiminnot VLAN Stacking, Virtual Machine Device Queues (VMDq), Single Root I/O Virtualization (SR-IOV)
Yhteensopivuusstandardi IEEE 802.3, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP)
Kaukohallintaprotokolla SNMP, RMON
Network & Communication
Networking / Remote Management Protocol SNMP, RMON, SNMP, RMON
Laajennus/Liitäntä
Liitin 2 x 10GBASE-SR - LC multi-mode x 2
Yleistä
Liitäntä(väylän) tyyppi PCI Express 2.0 x8
Verkkotyyppi Verkkoadapteri
Laitetyyppi Network adapter
Verkko
Porttien lukumäärä 2
Kaapelointityyppi Ethernet 10GBase-SR
General
Form Factor Plug-in card - low profile