img
img

Intel Ethernet SFP+ LR Optics

439,90 €
  • Varastostatus: Lähetetään 48 tunnissa
  • Toimitus alkaen: 8,50 €
  • Tuotenumero
  • 5010384078
  • Valm. tuotenro.
  • E10GSFPLR

Tuotetiedot

The Intel Ethernet SFP+ LR (Long Range - Max link distance is 10km) Optic is a SFP+ module designed for the Intel Ethernet Converged Network Adapters (X520 family: product codes: E10G43BTDA, E10G41BFSR, E10G42BFSR, E10G41BFLR). This lead free optic module supports rates selectable 1.25 Gb/s to 10.3 Gb/s bit rates. Intel Ethernet - It just works!

Tekniset tiedot

Ylätunniste
Valmistaja Intel
Pakattu määrä 1
Malli Ethernet SFP+ LR Optics
Tuotelinja Intel
Yleistä
Koko tai muoto Vaihtomoduuli
Verkkotyyppi SFP+ lähetin-vastaanotin-moduuli
General
Device Type SFP+ transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 10GBase-LR/1000Base-LX - LC single mode x 2
Käyttölämpötila
Alin käyttölämpötila 0 °C
Korkein käyttölämpötila 70 °C
Verkko ja kommunikointi
Liitettävyystekniikka Langallinen
Verkko-ominaisuudet Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet
Tiedonsiirtonopeus 10000 Mbps
Network & Communication
Networking / Data Link Protocol Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet
Verkko
Kaapelointityyppi Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 10GBase-LR