img

Cisco SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli

4,50 €
  • Varastostatus: Toimitus, heti 4 jäljellä
  • Toimitus alkaen: 8,50 €
  • Tuotenumero
  • 5010105764
  • Valm. tuotenro.
  • GLC-GE-100FX=

Tuotetiedot

The Cisco 100BASE-FX Small Form-Factor Pluggable (SFP) Fast Ethernet Interface Converter (GLC-GE-100FX=) is a hot-swappable device that plugs into a Gigabit Ethernet SFP port on Cisco switches. The Cisco SFP provides full-duplex 100-Mbps connectivity between switches over multimode fiber (MMF) infrastructures. It offers investment protection and an easy migration path for customers moving to Gigabit Ethernet connections in the future.The 100BASE-FX SFP operates on ordinary multimode fiber optical link spans of up to 2 kilometers in length. Customers implementing Cisco 100BASE-FX SFP can use 1000BASE-X SFPs in the future (including SX, LX/LH, ZX, and coarse wavelength-division multiplexing SFPs).

Tekniset tiedot

Ylätunniste
Valmistaja Cisco Systems
Pakattu määrä 1
Tuotelinja Cisco
Yleistä
Koko tai muoto Vaihtomoduuli
Verkkotyyppi SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode x 2
Käyttölämpötila
Alin käyttölämpötila 0 °C
Korkein käyttölämpötila 70 °C
Huolto & Tuki
Huolto ja tuki 90 päivän takuu
Verkko ja kommunikointi
Liitettävyystekniikka Langallinen
Verkko-ominaisuudet Fast Ethernet
Network & Communication
Networking / Data Link Protocol Fast Ethernet
Compliant Standards IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah
Mitat ja Paino
Leveys 1.34 cm
Syvyys 5.65 cm
Korkeus 0.85 cm
Verkko
Kaapelointityyppi Ethernet 100Base-FX